Umiemy Matmę

Wakacje z MaFiI-ą

 
Uwaga

Szanowni Państwo, już niedługo rozpoczynamy warsztaty Wakacje z MaFiI-ą. Prosimy zatem o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

 1. Na warsztaty uczestnicy wchodzą wejściem do Instytutu Informatyki (przeszklony budynek) od strony placu Marii Curie-Skłodowskiej. W poniedziałek 26 czerwca (I tura) i 3 lipca (II tura) od godziny 8.00 będziemy na Państwa i Państwa dzieci czekać przy wejściu do Instytutu Informatyki, aby pokazać drogę do naszych sal.
 2. Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem, dzieci można przyprowadzać od godziny 8 a już o 8.30 ruszają pierwsze warsztaty.
 3. Ostatnie zajęcia kończymy o 15.30.
 4. Odbierają Państwo dzieci od 15.30 do 16.00 z sali.
 5. Jeżeli rodzice nie mogą samodzielnie odebrać dzieci, prosimy o przygotowanie i przekazanie rano upoważnienia dla osoby odbierającej.
 6. Upoważnienie musi zawierać imię, nazwisko i numer dowodu osoby upoważnionej do odebrania dziecka.
 7. Osoby niepełnoletnie nie mogą odbierać uczestników warsztatów.
 8. Prosimy, aby dzieci miały ze sobą wodę do picia, najlepiej w podpisanej butelce.
 9. W ramach warsztatów dzieci mają zagwarantowane drugie śniadanie i obiad. Jeżeli Państwa dzieci mają alergie pokarmowe, to prosimy niezwłocznie poinformować nas drogą mailową.
 10. Gdyby chcieli Państwo zrezygnować z uczestnictwa dziecka w warsztatach, prosimy niezwłocznie o maila z rezygnacją.

Gdyby mieli Państwo jakieś pytania, prosimy pisać na nasz adres mailowy umiemymatme@mail.umcs.pl.

Wakacje z MaFiI-ą 2023

Serdecznie zapraszamy uczniów obecnych klas I-III na trzydniowe warsztaty, organizowane w Instytucie Matematyki UMCS w ramach projektu „Ucz się z MaFiI-ą 3” i finansowane z programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W ramach warsztatów oferujemy szereg zajęć edukacyjnych w duchu nauki poprzez zabawę, z zakresu matematyki, robotyki i programowania oraz chemii. Obok atrakcyjnych i różnorodnych zajęć rozwijających zapewniamy obiad i opiekę w godzinach 8:00-16:00.

Warsztaty odbywać się będą w salach Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, pl. M. Curie-Skłodowskiej 1 w Lublinie.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc maila na adres umiemymatme@mail.umcs.pl.

Zapisy na zajęcia zostały już zamknięte. Potwierdzenia zakwalifikowania zgłoszonych uczestników będziemy rozsyłać w pierwszym tygodniu czerwca.

Terminy

Zapraszamy na zajęcia w podanych niżej terminach, zapewniając opiekę i ciekawe spędzanie czasu od poniedziałku do środy w godzinach 8:00-16:00.

 • Grupa I: poniedziałek 26 czerwca – środa 28 czerwca 2023
 • Grupa II: poniedziałek 3 lipca – środa 5 lipca 2023

W obu grupach realizowany będzie ten sam program zajęć.

Program

Poniżej przedstawiamy ramowy program dnia. Zajęcia edukacyjne obejmują: zajęcia z matematyki, warsztaty z programowania i robotyki, zajęcia z elementami chemii oraz gry i zabawy kreatywne.

8:00-8:30 zbiórka, zabawy integracyjne
8:30-10:00 zajęcia edukacyjne
10:00-11:00 zwiedzanie UMCS
11:00-12:30 zajęcia edukacyjne
12:30-14:00 obiad
14:00-15:30 zajęcia edukacyjne
15:30-16:00 odbiór dzieci