Umiemy Matmę

Praca z uczniem zdolnym

 
Szkolenie dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i studentów kierunków nauczycielskich do udziału w szkoleniu pt. Praca z uczniem zdolnym, które odbędzie się w dniach 25-26 marca 2022 w formie wideokonferencji w Zoom.

Tegoroczne szkolenie organizowane jest we współpracy z Komitetem Głównym Olimpiady Matematycznej Juniorów, a poprowadzi je jego przewodniczący – Arkadiusz Męcel.

Program szkolenia
  • 25.03, g. 17:00-19:15 Układanie równań
  • 26.03, g. 10:00-12:15 Układanie nierówności

Tematyka szkolenia odnosi się do rozmaitych zadań konkursowych wymagających między innymi umiejętności układania prostych równań lub nierówności. Wśród nich znajdziemy również zagadnienia dotyczące modyfikacji zapisu dziesiętnego liczby naturalnej. Nie wymagają one zaawansowanej wiedzy, a mogą dać uczniom pogłębione zrozumienie materiału poznawanego w szkole.

Każde zajęcia składać się będą z godzinnego wykładu, 15-minutowej przerwy oraz godzinnego bloku warsztatowego.

Rejestracja

Zapraszamy do zapisów na szkolenie w terminie do środy 23 marca 2022 do godziny 20:00. Studentów prosimy o podanie nazwy uczelni, zamiast szkoły, z dopiskiem student. Liczba miejsc jest ograniczona. Ewentualne pytania dotyczące rejestracji i realizacji szkolenia prosimy przesyłać na adres szkolenie@umiemymatme.umcs.pl.

Sylwetka prowadzącego
Arkadiusz Męcel jest adiunktem w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Dr Męcel jest cenionym specjalistą w dziedzinie teorii pierścieni, teorii półgrup i algebry. Dodatkowo pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Juniorów.