Umiemy Matmę

Praca z uczniem zdolnym

 

Szkolenie dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy nauczycieli matematyki i studentów kierunków nauczycielskich do udziału w bezpłatnym panelu dyskusyjnym

Jak nie podcinać skrzydeł uczniom?

Szkoleniem tym kontynuujemy nasz cykl Praca z uczniem zdolnym, a tegoroczne wydarzenie odbędzie się

25 kwietnia 2025 o godzinie 18:00

w formie wideokonferencji.

Rejestracja

Do udziału w szkoleniu wymagana jest wcześniejsza rejestracja, mamy ograniczoną liczbę miejsc. Ewentualne pytania dotyczące realizacji szkolenia prosimy przesyłać na adres umiemymatme@mail.umcs.pl.

Zapisz się!

Zapraszamy do dyskusji!

Czy matematyka może inspirować? Czy każdy uczeń ma szansę ją polubić? Jaką rolę odgrywa nauczyciel w budowaniu motywacji, a co tę motywację niszczy?

Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas wyjątkowego panelu dyskusyjnego z udziałem nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu matematyki, zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jak i ponadpodstawowej. Zaproszeni nauczyciele, od wielu lat mierzą się z wyzwaniami współczesnej edukacji, a jednocześnie nadal inspirują uczniów. Dzięki nim uczniowie widzą nie tylko nudne rachunki, ale również prawdziwe problemy w których rozwiązaniu pomaga matematyka.

W centrum rozmowy znajdą się tematy kluczowe dla każdego nauczyciela (i rodzica):

  • Jak wzbudzać autentyczną chęć do nauki i rozwijać potencjał uczniów?
  • Jak wspierać, a nie zniechęcać – nawet tych, którzy mają trudności?
  • W jaki sposób brak prac domowych wpływa na samodzielność i odpowiedzialność uczniów?
  • Czy młodzi ludzie potrafią dziś dostrzec, że uczą się dla siebie, a nie jedynie dla ocen i nie dla oczekiwań dorosłych?

Będzie to rozmowa o edukacji, relacji nauczyciel – uczeń oraz roli nauczyciela we współczesnej szkole.

Panel skierowany jest do nauczycieli, studentów kierunków nauczycielskich oraz wszystkich, którym bliska jest idea mądrej i wspierającej edukacji.

Dołącz do dyskusji! Poszukajmy razem odpowiedzi, jak nie podcinać skrzydeł uczniom – i jak nie stracić własnych.

Paneliści

  • Anna Karwat

    Nauczycielka matematyki w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie, dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Oświatowych „Oświata-Lingwista” (niepublicznej placówki doskonalenia nauczycieli), od 2009 roku egzaminatorka egzaminu maturalnego z matematyki. Podstawą jej pracy z uczniami i uczennicami są szacunek, otwartość, konkret. Jest wymagająca i stanowcza. Stosuje techniki coachingowe.

  • Małgorzata Krysa

    Nauczyciel pasjonat z wieloletnim doświadczeniem w pracy z uczniem zdolnym oraz uczniem z problemami w uczeniu się matematyki. Obecnie pracuje w szkole podstawowej i nieustająco poszukuje sposobów na matematyczny rozwój młodych ludzi.

  • Elżbieta Wojtowicz

    Doradca metodyczny w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu matematyki. Trener wspomagania szkół w zakresie TIK z uprawnieniami do diagnozowania dysfunkcji matematycznych uczniów. Autorka projektów edukacyjnych, własnego programu nauczania i wielu szkoleń dla nauczycieli. Pasjonatka nowoczesnej dydaktyki, nieustająco poszukująca sposobów na podnoszenie jakości nauczania matematyki.

  • Marcin Mazur

    Nauczyciel matematyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Inicjator i współorganizator Obozów Naukowych z matematyki w Janowie Lubelskim. W pracy z uczniami dążę do tego żeby matematyka stawała się przyjemnością a nie koniecznością.

  • Grzegorz Wierucki

    Nauczyciel matematyki II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki.

Plakat wydarzenia